Życie w USA

Dzień Polonii i Polaków za granicą

Dzisiaj obchodzimy nie tylko Dzień Flagi Polski, ale również Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to coroczne święto obchodzone 2 maja, które upamiętnia rolę i wkład Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Święto to zostało ustanowione w 2002 roku przez polski parlament, aby uhonorować ogromny wkład Polonii oraz Polaków za granicą w rozwój i promocję polskiej kultury, języka oraz wartości narodowych na całym świecie.

Dzień Polonii i Polaków za granicą jest okazją do refleksji nad historią emigracji polskiej oraz do docenienia osiągnięć i wkładu Polaków mieszkających poza granicami kraju. To również czas, aby podkreślić znaczenie utrzymania więzi z polskością, niezależnie od odległości, która dzieli Polaków od ich ojczystej ziemi.

W dniu obchodów organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak koncerty, wystawy, konferencje i spotkania, które mają na celu propagowanie polskiej kultury, historii i tradycji wśród Polonii i Polaków za granicą, a także integrację społeczności polskich na całym świecie.

One thought on “Dzień Polonii i Polaków za granicą

  • Fajnie, że taki dzień istnieje. ❤️

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *