Podróże

Co to są rest areas

Rest areas (w dosłownym tłumaczeniu “miejsca odpoczynku”) odgrywają w Stanach Zjednoczonych kluczową rolę w zapewnianiu kierowcom bezpiecznego i wygodnego miejsca do zatrzymania się podczas długich podróży. Są one zlokalizowane wzdłuż autostrad i głównych dróg, oferując podróżnym szereg udogodnień, aby zapewnić komfortowy postój.

Zazwyczaj zarządzane przez stanowe departamenty transportu, rest areas są zaprojektowane, aby sprostać potrzebom zmęczonych podróżnych. W miejscach tych często znajdują się obszerne parkingi dla samochodów osobowych, ciężarówek czy pojazdów rekreacyjnych. Są to często dobrze oświetlone parkingi, niektóre z całodobowym nadzorem czy kamerami. Na wielu rest areas znajdziemy również miejsca piknikowe, toalety czy udogodnienia dla zwierząt. Wiele tych miejsc jest również wyposażonych w tablice informacyjne, oferujące szczegóły na temat pobliskich atrakcji, usług i informacji podróżnych. Niektóre z nich, a szczególnie te, które znajdują się tuż przy wjeździe do danego stanu, posiadają nawet informacyjne centra turystyczne, są to tzw. Welcome Centers.

W USA podobno jest ponad 1800 rest areas. Podróżując po USA, korzystaliśmy z wielu tych miejsc i naprawdę polecamy! Zazwyczaj są znaki przy drogach informujące za ile mil jest kolejna rest area. Pamiętajcie, żeby zapoznawać się dokładnie z tablicami informacyjnymi. W różnych tych miejscach mogą być różne zasady, np. te dotyczące noclegu. W niektórych miejscach można się zatrzymać na całą noc, w innych nie. W różnych stanach też są różne zasady. Dlatego zawsze warto czytać to co jest na tablicach.

One thought on “Co to są rest areas

  • Pamietam, jak przyjechalem do stanow. Bylem pod wrazeniem tych parkingow.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *