Kuchnia

Pancakes, czyli amerykańskie placki śniadaniowe

Pancakes są jednym z najpopularniejszych dań śniadaniowych w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzują się puszystą, lekką konsystencją i są często podawane z różnorodnymi dodatkami oraz syropem klonowym.

Podstawowe składniki do przygotowania pancakes obejmują mąkę, jajka, mleko, proszek do pieczenia, sól i czasem odrobinę cukru. Te składniki są mieszane razem w celu uzyskania gładkiego ciasta. Na rynku dostępne są również gotowe mieszanki do pancakes. Często należy do nich dodać tylko jajka i mleko.

Pancakes mogą być dostosowane do osobistych preferencji smakowych. Do ciasta można dodawać różne dodatki, np. jagody, kawałki owoców, orzechy czy kawałki czekolady.

Serwowane są zazwyczaj jeden na drugim. Oblać je można syropem klonowym, można dodać owoce, bitą śmietanę czy cukier puder.

Amerykanie spożywają pancakes głównie na śniadanie, szczególnie w weekend lub podczas specjalnych okazji. Czasami jest to rodzinna tradycja, a przygotowanie i ich spożywanie może być okazją do wspólnego spędzenia czasu.

Wiele restauracji w USA specjalizujących się w śniadaniach serwuje pancakes. W takich miejscach można często spróbować różnych eksperymentalnych połączeń smakowych.

2 thoughts on “Pancakes, czyli amerykańskie placki śniadaniowe

  • Wygladaja super! Jeszcze nie jeadlem.

    Reply
    • My raz na jakiś czas robimy sobie tego typu śniadanie. 🙂

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *