Podróże

Śniadania w hotelach w USA

Podróżując jakiś czas temu po Europie, zajadaliśmy się pysznymi śniadaniami serwowanymi w formie bufetu w hotelach. Od razu zaznaczam, że nie były to hotele luksusowe. Tutaj, w USA jest trochę inaczej.

Rozmawiałam na ten temat z wieloma Polakami podróżującymi po USA i wszyscy byli zgodni, śniadania w USA nie są takie dobre jak w hotelach w Europie. Pamiętam jak podróżowaliśmy po Europie, spędzaliśmy sporo czasu każdego ranka na śniadaniach. Wybór był bardzo duży od świeżego pieczywa, przez pyszną kawkę i różnego rodzaju dodatki w tym dania na ciepło, np. jajecznica, po świeżą wędlinę, sery, a w niektórych miejscach moje ulubione crossaints. W USA nocowaliśmy w wielu hotelach i mimo, że były to hotele podobnej klasy jak w Europie, śniadania pozostawiały wiele do życzenia. Zazwyczaj są to babeczki gotowe w foliach, nie taki świeży chleb z jakim mieliśmy do czynienia wcześniej, banany czy jajecznica. Ale jajecznicy nie ma co porównywać do tej europejskiej. Ogólnie jest bardzo mały wybór.

Tak jak wcześniej zaznaczałam, nie korzystamy z luksusowych hoteli. Zawsze zależy nam, żeby były czyste i miały w miarę dobrą ocenę. Często wybieraliśmy te ze śniadaniami, ponieważ jest to bardzo wygodne. I nadal próbujemy. Zdarzały się hotele, w których śniadania były w miarę dobre i byliśmy zadowoleni, ale ogólnie jeśli jesteście przyzwyczajeni do tych w polskich czy europejskich hotelach, możecie być tutaj zawiedzeni.

Czasami naprawdę warto pominąć śniadanie w hotelu i wybrać się do pobliskiej restauracji/kawiarni. Czasami w tej samej cenie będziecie mogli wybrać coś smaczniejszego.

Zawsze warto czytać opinie w Internecie. Polecamy tripadvisor.com. Są hotele, w których śniadania są dobre i wtedy ze względu na wygodę, może warto zostać przy śniadaniu hotelowym.

2 thoughts on “Śniadania w hotelach w USA

  • Zgadzam sie, nigdy nie zamawiam sniadani w hotelach. Zawsze ide do starbucks albo dunkin.

    Reply
  • W tych bardziej luksusowych śniadania są w miarę ok, ale to fakt, że nie ma porównania ze śniadaniami europejskimi.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *