Kuchnia

Gofry na śniadanie

Gofry to popularna opcja śniadaniowa w Stanach Zjednoczonych, którą można znaleźć w menu restauracji na terenie całego kraju. Amerykańskie gofry są zazwyczaj przygotowywane z ciasta zawierającego mąkę, jajka, mleko, proszek do pieczenia, a czasem cukier.

Gofry można podawać w różny sposób. Często podawane są z obfitą ilością syropu klonowego i kawałkiem masła. Niektórzy lubią dodać bitą śmietanę, świeże jagody lub posypać je cukrem pudrem. Oprócz tego zamiast np. syropem klonowym można je polać polewą czekoladową, albo tę polewę wylać na bitą śmietaną, albo bitą śmietanę posypać płatkami migdałowymi. Można też dodać lody. Co tylko kto chce…

Do gofrów można dodać też bekon, jajka, szynkę, awokado i inne składniki. Amerykanie lubią różnorodność. I lubią połączenia różnych smaków.

Ważna informacja, gofry to po angielsku waffles. Także jak będziecie w USA i będziecie chcieli szukać gofrów, patrzcie pod hasłem “waffles”. Nawet istnieje tu sieć, która nazywa się Waffle House.

Jak będziecie nocować w hotelach i zamówicie śniadanie w formie bufetu, prawdopodobnie będziecie mieli do dyspozycji gofrownicę oraz dodatki do gofrów.

6 thoughts on “Gofry na śniadanie

 • czyli gofry to wafle :))))))
  nie wyobrazam sobie opcji z bekonem….

  Reply
 • Jak można jeść gofry na śniadanie? 😀 Nie wyobrażam sobie. Gofry to bardziej na przekąskę, deser. 😉

  Reply
  • A może niech każdy je co chce na śniadanie?

   Reply
 • Nie, dziękuję. Śniadanie powinno być zdrowe.

  Reply
  • A co Ty jesz zdrowego na śniadanie?

   Reply
 • Ja tam jestem otwarty na różne smaki. Każdy niech je co chce na śniadanie. A tak naprawdę jeśli do tych gofrów dodamy dużo owoców, to może się to okazać zdrowym i pożywnym śniadaniem.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *