Podróże

Key West – kraniec Stanów Zjednoczonych

Położony na południowym krańcu Stanów Zjednoczonych Key West przyciąga podróżnych nie tylko swoją historią czy oszałamiającymi krajobrazami, ale też luźną atmosferą, widoczną na ulicach tej wyspy.

Dawna siedziba hiszpańskich odkrywców, a później ulubione miejsce Ernesta Hemingwaya, Key West zachwyca swoją barwną przeszłością. Odwiedzający mogą zwiedzać Dom i Muzeum Hemingwaya oraz inne historyczne miejsca, aby zgłębić historię wyspy. Miłośnicy nurkowania znajdą tutaj rafy koralowe w krystalicznych wodach otaczających Key West.

Przechadzając się uliczkami Key West, można podziwiać urokliwe wiktoriańskie rezydencje, domki w stylu conch oraz tropikalne ogrody. Wieczorem natomiast można się zrelaksować przy zachodzącym słońcu na Mallory Square. Gdy zapada noc, wyspa ożywa dźwiękami muzyki na żywo wydobywającymi się z barów i klubów przy ulicy Duval, co również przyciąga turystów.

Najbardziej rozpoznawalnym chyba jednak miejscem na Key West jest najdalej wysunięty na południe USA punkt, po angielsku Southernmost Point. Jest to kolorowa boja ustawiona przy samym oceanie. Kuba znajduje się dokładnie 90 mil na południe od tego miejsca.

Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję zobaczyć to miejsce, koniecznie się wybierzcie tam samochodem… będziecie przejeżdżać m.in. przez Most Siedmiomilowy położony na południu Florydy, który jest częścią trasy Overseas Highway. Znany jest ze swoich oszałamiających widoków na turkusowe wody Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego.

3 thoughts on “Key West – kraniec Stanów Zjednoczonych

  • Byłam na Key West rok temu. Super fajne miejsce. Wszędzie kolorowe domki. Trasa przepiękna. Koniecznie trzeba to zobaczyć.

    Reply
  • Kiedyś muszę odwiedzić to miejsce, byłem już w USA, ale nie na południu.

    Reply
  • Do key west tylko mostami na poludniu florydy. Sama droga jest cool.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *