Pogoda

Lato na Florydzie

O lecie na Florydzie pisaliśmy nieraz na naszym blogu KierunekFloryda.com. Z chęcią jeszcze raz tutaj opiszemy ten gorący okres w miejscu, w którym mieszkamy.

Od wielu osób słyszałam, że jak ktoś przeprowadza się na Florydę, to na początku nie odczuwa tak bardzo letniego gorąca. I tak było z nami. Nasze pierwsze lato to wycieczki rowerowe w ciągu dnia i zachwycanie się ponad 30-stopniowym upałem i ciągle “grzejącym” nas słońcem. Również wysoka wilgotność nam tak nie przeszkadzała.

Po czasie to się u nas zmieniło. Z roku na rok coraz bardziej odczuwamy te upały.

Jak ktoś mnie pyta jak to jest w lecie, jak się odczuwa wysokie temperatury i wysoką wilgotność, zawsze odpowiadam, że to tak jakby się weszło do sauny. W domach, sklepach, samochodach działa klimatyzacja, ale jak się wychodzi na zewnątrz to tak jak by się nagle znalazło w saunie. 

W ciągu dnia nie otwieramy okien w domu. Tylko rano czasami, jeśli wstaniemy odpowiednio wcześnie i jest jeszcze w miarę chłodno (chłodno – mam na myśli poniżej 25C), zdarza się, że otworzymy okna czy taras, żeby przewietrzyć w środku.

Warto zaznaczyć, że w lecie słońce nie świeci non stop. W lecie jest pora deszczowa, co oznacza to, że oprócz upałów i słońca, mamy też dużo deszczu, a wiadomo, że jak jest deszcz to jest trochę chłodniej, chociaż troszkę. Są to chwile, ponieważ zazwyczaj są to chwilowe ulewy, a nie opady przez cały dzień.

Na koniec wspomnę, że mimo letnich upałów, lubimy florydzką pogodę. Biorąc pod uwagę cały rok, nie jest tak źle.

One thought on “Lato na Florydzie

  • Chyba mimo wszystko wolalbym pogode na Florydzie niz ta w Polsce…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *