Podróże

Miami Beach, urokliwe florydzkie miasto

Miami Beach to miasto nadmorskie położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Florydy, między zatoką Biscayne Bay a Oceanem Atlantyckim, znane ze swoich plaż, bogatego stylu życia i zróżnicowanej sceny kulturalnej.

Jak mówimy o Miami czy Miami Beach, mówimy po prostu Miami. Mało osób wie, że są to dwie oddzielne miejscowości. Miami to miasto położone na stałym lądzie. Miami Beach to wyspa oddzielona od Miami przez zatokę Biscayne Bay. W tym artykule skupimy się na Miami Beach.

Jedną z najbardziej znanych cech Miami Beach są piękne plaże, rozciągające się na kilometry wzdłuż lazurowych wód Atlantyku. Najbardziej znana jest ta w dzielnicy South Beach. Dzielnica ta znajdująca się na południu Miami Beach słynie ze swojej pełnej życia atmosfery, budynków w stylu Art Deco o pastelowych kolorach oraz ruchliwej ulicy Ocean Drive, z pełnymi życia restauracjami, barami i butikowymi hotelami. Życie nocne w Miami Beach przyciąga imprezowiczów z całego świata.

Historyczna Dzielnica Art Deco w South Beach to obowiązkowe miejsce dla miłośników architektury, oferująca zbiór doskonale zachowanych budynków z lat 20. i 30. XX wieku. Żywe pastelowe kolory i geometryczne wzory tych budynków dodają unikalnego uroku okolicy, czyniąc ją popularnym tłem dla filmów, sesji fotograficznych i wydarzeń kulturalnych.

Spacerując Ocean Drive zauważycie, że wiele osób przystaje pod pewnym domem, żeby zrobić sobie zdjęcie. To dom, pod którym został zamordowany słynny projektant mody, Gianni Versace. Aktualnie w domu tym znajduje się hotel i restauracja, The Villa Casa Casuarina.

Każdemu kto ma okazję być na Florydzie, polecamy spędzenie chociaż jednego dnia w Miami Beach.

2 thoughts on “Miami Beach, urokliwe florydzkie miasto

  • Byłem nieraz, lubię atmosferę Miami, chociaż żyć tam bym nie chciał. To typowo rozrywkowe i imprezowe miejsce i na weekend jest idealne, do życia nie.

    Reply
  • Jedno z moich marzeń. Chociaż… od znajomych, którzy byli, słyszałam, że jest trochę przereklamowane.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *