Podróże

Savannah w stanie Georgia

Kojarzycie Chippewa Square? To miejsce, w którym siedział Forest Gump opowiadając historię swojego życia. Będąc w Savannah nie można pominąć tego miejsca.

Innym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Forsyth Park z piękną fontanną. Zaraz blisko tego parku stoi Armstrong Kessler Mansion, posiadłość, która aktualnie należy do przedsiębiorcy Richarda C. Kesslera czy historyczny hotel zwany Mansion on Forsyth Park z czerwonej cegły. 

Podczas naszej pieszej wycieczki po Savannah odwiedzaliśmy m.in. malutkie parki jak na przykład ten z pomnikiem Kazimierza Pulaskiego, który zginął tu podczas oblężenia miasta w 1779 roku w trakcie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (Rewolucji Amerykańskiej). Na pomniku jest napisane “”Pulaski, the Heroic Pole, who fell mortally wounded, fighting for American Liberty at the siege of Savannah, October 9, 1779.” 

Spacerowaliśmy również uliczkami z przepięknym kamienicami z rosnącymi tuż przy ulicy wielkimi dębami.

Jeśli będziecie w Savannah, koniecznie musicie również wstąpić do Muzeum Prohibicji. Jest to pierwsze i jedyne muzeum w USA poświęcone historii prohibicji. 

Savannah to najstarsze miasto w stanie Georgia. Założone zostało w 1733 roku nad rzeką Savannah River. Kiedyś było strategicznym portowym miastem podczas Rewolucji Amerykańskiej i Wojny Secesyjnej. Teraz jest centrum przemysłowym i ważnym portem na Oceanie Atlantyckim. Jest to 5. największe miasto Georgii z liczbą ludności ok. 148,000. 

One thought on “Savannah w stanie Georgia

  • fajne miejsce gdzie byl forest

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *