Podróże

Cadillac Ranch w Amarillo w stanie Texas

Cadillac Ranch to znane artystyczne dzieło znajdujące się w Amarillo w stanie Texas stworzone w 1974 roku przez artystę i architekta Stanleya Marsh III oraz grupę artystyczną Ant Farm.

Cadillach Ranch składa się z dziesięciu wbitych w ziemię samochodów marki Cadillac. Stało się popularnym miejscem dla turystów, którzy przyjeżdżają, aby pozostawić własny ślad na samochodach, malując graffiti na ich karoseriach sprayami, które można kupić na miejscu.

Na nas niestety to miejsce nie zrobiło takiego wrażenia, jak się spodziewaliśmy. Cadillac Ranch znajduje się przy ruchliwej ulicy i znajduje się kawałek od tej drogi na polu. Spodziewaliśmy się bardziej czegoś przy mało uczęszczanej ulicy, czegoś w bardziej spokojnym miejscu, czegoś co ma większy urok. Przy samochodach, szczególnie jak jest dużo ludzi, trzeba uważać, żeby się nie nawdychać sprayów, które roznoszą się w powietrzu wokoło, szczególnie jak wieje.

Mimo tego, jak będziecie przejeżdżać niedaleko, zatrzymajcie się na chwilę. Atrakcja ta nic nie kosztuje, a zawsze warto się przekonać na własnej skórze jak to wygląda. A może Wam się spodoba bardziej niż nam?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *