Kuchnia

Amerykańskie steki

Dlaczego Amerykanie tak bardzo kochają steki? Dlaczego Polacy, którzy przylatują do USA, często chcą zjeść amerykańskiego steka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Stany Zjednoczone mają długą tradycję w produkcji wołowiny oraz hodowli bydła, co zaowocowało bogactwem wysokiej jakości mięsa wołowego. Dlatego właśnie steki są w USA tak popularne.

Steki można znaleźć w menu wielu restauracji. Polacy, którzy przylatują do USA z ogromną chęcią próbują amerykańskich steków, ponieważ amerykańska wołowina, z której produkuje się steki, jest rzadko spotykana w Polsce, a na pewno nie tak popularna.

Jak pójdziecie do restauracji i będziecie zamawiać steka, będziecie prawdopodobnie mieli również do wyboru różne rodzaje steków. Mogą to być m.in. Filet Mignon czy Ribeye. Kelner zapyta Was prawdopodobnie też, w jakim stopniu chcecie mieć wypieczonego steka: rare, medium czy well-done.

Steki są również bardzo popularnym daniem grillowym. Amerykanie kochają grillować, szczególnie podczas cieplejszych miesięcy i jednym z koniecznych dań grillowych jest właśnie stek. Oprócz grillowania steki można też smażyć na patelni czy zapiekać w piekarniku.

Steki dostarczają też cenne składniki odżywcze takie jak białko, żelazo i witaminy z grupy B. Wielu Amerykanów docenia korzyści odżywcze wołowiny jako część zbilansowanej diety i aktywnego stylu życia.

3 thoughts on “Amerykańskie steki

  • Może nie jestem wielbicielką takiego mięsa, ale jak lecimy do USA to zawsze w jakiejśc restauracji jemy steki. Mój mąż z dwoma synami uwielbiają, biorą sobie zawsze przyrządzone na medium, a ja na well done.

    Reply
  • Mieszkam w us od 20lat i uwielbiam jesc steaks. w Polsce nie ma takiego miesa jak tutaj.

    Reply
  • Mi na samą myśl i widok steków robi się niedobrze. Od dawna nie jem mięsa.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *