Przeprowadzka

Co to jest loteria wizowa i kiedy składać aplikację

The Diversity Immigrant Visa (DV), znany jako Loteria Wizowa DV każdego roku udostępnia do 50,000 wiz imigrayjnych osobom, które spełnią określone wymagania kwalifikacyjne oraz mają szczęście w losowaniu.

Loteria odbywa się raz w roku poprzez stronę dvprogram.state.gov. I to jedyna oficjalna strona, przez którą składa się aplikacje. W tym roku zgłoszenia będą od 4 października do 7 listopada. Wtedy to zostanie uruchomiona aplikacja i wtedy będzie można ją wypełnić.

Złożenie aplikacji nie jest trudne i jest darmowe! To tak naprawdę tylko wypełnienie formularza danymi plus załączenie zdjęcia. Przed złożeniem aplikacji, koniecznie zapoznajcie się z warunkami loterii na stronie travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html (dostępne również w jęz. polskim!). Jest to oficjalna strona, gdzie znajdziecie sprawdzone informacje i zasady loterii.

Wszystkim, którzy biorą udział w loterii, życzę powodzenia, a jeśli macie jeszcze jakieś pytania albo chcecie poznać innych, którzy zdecydowali się na ten krok, zapraszamy do grupy facebookowej na www.facebook.com/groups/1871343746311023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *