Przeprowadzka

Co to jest loteria wizowa i kiedy składać aplikację

The Diversity Visa Lottery (DV Lottery), czyli Loteria Wizowa DV, to program, który każdego roku udostępnia do 50,000 wiz imigracyjnych osobom, które spełniają określone wymagania kwalifikacyjne oraz mają szczęście w losowaniu.

Loteria odbywa się raz w roku poprzez stronę dvprogram.state.gov. Jest to jedyna oficjalna strona, przez którą składa się aplikację. Zgłoszenia są ok. października/listopada i wtedy tylko można wypełniać formularz online.

Złożenie aplikacji nie jest trudne i jest darmowe! To tak naprawdę tylko wypełnienie formularza danymi plus załączenie zdjęcia. Przed złożeniem aplikacji, koniecznie zapoznajcie się z warunkami loterii na stronie travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html (dostępne również w jęz. polskim!). Jest to oficjalna strona, gdzie znajdziecie sprawdzone informacje i zasady loterii.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie loterii wizowej albo chcecie poznać innych, którzy zdecydowali się na ten krok, zapraszamy do grupy facebookowej na https://www.facebook.com/groups/przeprowadzkadousa

One thought on “Co to jest loteria wizowa i kiedy składać aplikację

  • Moze kiedys…. Zobaczymy…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *