Przeprowadzka

Co to jest wiza studencka

Wiza studencka to rodzaj wizy nieimigracyjnej, która pozwala na naukę w obcym kraju. Proces ubiegania się o wizę studencką obejmuje kilka kluczowych kroków.

Krokami do otrzymania wizy studenckiej do USA są:

1. Złożenie wniosku i przyjęcie do akredytowanej szkoły. Instytucja ta dostarczy Ci niezbędny formularz I-20, który będzie Ci potrzebny w dalszym procesie.

    2. Zebranie wymaganych dokumentów, takich jak ważny paszport, formularz I-20, fotografia itd.

    3. Wypełnienie formularza wniosku wizowego, uiszczenie opłaty i umówienie się na rozmowę w ambasadzie lub konsulacie.

    4. Spotkanie w ambasadzie. Omówienie planów nauki, statusu finansowego i więzi z krajem ojczystym, aby udowodnić zamiar powrotu do kraju po studiach.

    5. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, wiza zostanie wklejona do paszportu, co umożliwia wjazd do USA.

    Należy pamiętać, że posiadacze wizy studenckiej mogą studiować i często pracować w niepełnym wymiarze godzin, ale muszą utrzymywać status studenta pełnoetatowego.

    Studenci mogą ubiegać się o przedłużenie wizy lub zmienić jej status, aby zostać na dodatkowe szkolenie lub pracę po ukończeniu studiów.

    Pamiętajcie, że jeśli chcecie się starać o jakąkolwiek wizę do USA, koniecznie skontaktujcie się z prawnikiem imigracyjnym, który specjalizuje się w tych tematach. My jedynie przekazujemy ogólne informacje. Zasady mogą się zmieniać, jak też każdy może mieć inną, wyjątkową sytuację.

    Więcej o wizie studenckiej możecie poczytać na oficjalnej stronie travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/student-visa.html

    4 thoughts on “Co to jest wiza studencka

    • Bylem kiedys na wizie stud w usa, fajna opcja zeby poznac ten kraj i nigdy tam nie wracac

     Reply
     • Hahahahahaha dużo ludzi właśnie wraca po pobycie na wizie studenckiej. Widocznie ten kraj nie jest dla ciebie, może i dobrze.

      Reply
    • Moja siostra kiedyś wyjechała do Stanów na tej wizie. Super sprawa. Sporo zwiedziła, sporo angielskiego przyswoiła i jeszcze troszkę zarobiła. Polecam każdemu. Tylko trzeba odpowiednią szkołę znaleźć.

     Reply
     • Dokładnie, to jest świetny pomysł na poznanie tego kraju. Znam wiele osób, które na tej wizie wyjechały do Stanów, sam planuję tak zrobić niedługo.

      Reply

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *