KuchniaŻycie w USA

National Donut Day

Dzisiaj w USA obchodzony jest Dzień Pączka, a bardziej donuta. Donuty pewnie kojarzą Wam się głównie z Dunkin Donuts, która to sieć nieraz próbowała podbić polski rynek.

Narodowy Dzień Pączka obchodzony jest w USA corocznie w pierwszy piątek czerwca. Tradycja ta sięga roku 1938 i została ustanowiona przez Armię Zbawienia, aby uhonorować “Doughnut Lassies”, kobiety, które serwowały pączki żołnierzom podczas I wojny światowej.

Obchody Narodowego Dnia Pączka obejmują promocje w całych Stanach Zjednoczonych. Wiele cukierni i piekarni oferuje darmowe pączki lub specjalne oferty. Od klasycznych pączków glazurowanych i posypanych cukrem pudrem po bardziej ekstrawaganckie kreacje z unikalnymi smakami i dodatkami.

Oprócz rozkoszowania się pączkami, Narodowy Dzień Pączka służy również jako przypomnienie o ciągłych wysiłkach charytatywnych Armii Zbawienia. Wiele placówek biorących udział w tym święcie wykorzystuje okazję do zbierania funduszy i zwiększania świadomości na temat programów organizacji wspierających potrzebujących.

5 thoughts on “National Donut Day

 • O nieee… jak sieć Dunkin weszła do Polski, próbowałam tych pączków, nie dziwne, że sie w Polsce nie przyjęły.

  Reply
  • były za drogie dla Polakow

   Reply
 • Mimo że próbowałem tych z Dunkin Donuts (kiedy sieć jeszcze była w Polsce) to wolę te tradycyjne polskie.

  Reply
 • Okropne sa te dounuty,

  Reply
 • Ja je bardzo lubiłam! Pamiętam jak dawno temu było w stolicy. Niestety zniknęły, szkoda.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *