Podróże

Lotniska w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 19600 lotnisk, w tym 5000 lotnisk publicznych, począwszy od małych lokalnych pasów startowych aż po duże międzynarodowe węzły.

W USA istnieje około 30 głównych lotnisk, które pełnią rolę kluczowych węzłów transportowych dla podróży krajowych i międzynarodowych.

Międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson Atlanta (ATL) w stanie Georgia regularnie zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby pasażerów, obsługując ponad 100 milionów pasażerów rocznie.

Międzynarodowe lotnisko Denver (DEN) w stanie Kolorado jest największym lotniskiem w USA pod względem łącznej powierzchni, obejmując 33 531 akrów.

Inne ważne lotniska międzynarodowe w USA to m.in. Międzynarodowe Lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego (JFK) w Nowym Jorku, Międzynarodowe Lotnisko w Los Angeles (LAX) w Kalifornii i Międzynarodowe Lotnisko w Miami (MIA) na Florydzie.

Krajowe podróże lotnicze w USA to ponad 800 milionów pasażerów podróżujących każdego roku.

Lotniska w USA obsługują też znaczną ilość towarów wysyłanych drogą lotniczą, z ponad 16 milionami ton towarów przechodzących rocznie przez lotniska w USA.

Lotniska w USA oferują możliwości zatrudnienia dla setek tysięcy osób, w tym personelu linii lotniczych, personelu lotniskowego, pracowników ochrony oraz pracowników handlowych.

Wpływ gospodarczy lotnisk w USA jest znaczący, przyczyniając się miliardów dolarów do lokalnych gospodarek poprzez turystykę, podróże służbowe i operacje cargo.

2 thoughts on “Lotniska w Stanach Zjednoczonych

  • najlepiej widac na apce flightradar ile samolotow tam lata

    Reply
  • Nie dziwne ze lotniska sa tu tak rozwiniete skoro mamy takie odlegosci

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *