Kuchnia

Corn dog, co to takiego?

Pamiętam jak przeprowadziliśmy się do USA i próbowaliśmy różnych dziwnych rzeczy, które znaliśmy głównie z telewizji, a które nie były dostępne w Polsce. Jedną z takich rzeczy był corn dog.

Corn dog to popularna przekąska w Stanach Zjednoczonych. Składa się z parówki owiniętej w ciasto na bazie mąki kukurydzianej, która następnie jest smażona na złoty kolor. Po usmażeniu corn dog jest chrupiący na zewnątrz, a wnętrze pozostaje miękkie i soczyste. To popularne danie często serwuje się na jarmarkach, festynach i w parkach rozrywki. Corn dogs są również dostępne w wielu restauracjach szybkiej obsługi i miejscach oferujących dania typowe dla kuchni amerykańskiej.

W wielu miejscach corn dogs zawierają różnego rodzaju dodatki, np. jalapeño, ser, parówkę o różnych smakach, a nawet alternatywne rodzaje mięsa, jak np. parówka wegańska.

Nam na początku corn dogi smakowały, pewnie to przez to, że to nowy smak, coś innego, a my lubimy próbować różnych rzeczy. Ale to tylko na początku. Smak się zmienia, upodobania się zmieniają. Mimo wszystko zachęcamy Was do spróbowania corn doga i wstawienia komentarza z wrażeniami.

2 thoughts on “Corn dog, co to takiego?

  • Nigdy nie jadłem, ale widziałem nieraz w serialach amerykańskich jak je jedli. Na pewno spróbuję, jak będę miał okazję.

    Reply
    • Smakuje dobrze, ale zdrowe to nie jest 🙂

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *