Przeprowadzka

Nie, Stany Zjednoczone nie zniosły wiz imigracyjnych

Często jak gdzieś ktoś pisze o wizach do USA, znajdą się tacy, którzy komentują, że to kłamstwo, bo Stany Zjednoczone zniosły wizy dla Polaków, że przecież teraz można do USA jechać bez wizy. Warto jednak zaznaczyć, że rodzajów wiz do USA jest całkiem sporo i nie, Stany Zjednoczone nie zniosły wszystkich wiz.

Informacja ze strony pl.usembassy.gov/pl/vwp-fact-pl:

“Z dniem 30 września 2019 r. Polska i USA dopełniły warunków wszystkich umów dwustronnych dotyczących bezpieczeństwa, a odsetek odmów wizowych kategorii B1/B2 spadł do wymaganego poziomu. Tym samym Polska zakwalifikowała się do nominacji do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program [VWP]). Oznacza to, że w większości przypadków Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych i turystycznych bez wizy.”

Z powyższego wynika, że ruch bezwizowy dotyczy tylko podróży biznesowych i turystycznych i to nie w każdym przypadku. Jeśli chcecie się przeprowadzić do USA, żyć tutaj legalnie i pracować, musicie mieć wizę imigracyjną. A to już jest coś innego niż wiza B1/B2.

Dlatego tych, którzy tak uparcie twierdzą, że wizy do USA to bajka, zachęcamy do wgłębienia się w temat i poczytania o wizach na stronie pl.usembassy.gov/pl/visas-pl

3 thoughts on “Nie, Stany Zjednoczone nie zniosły wiz imigracyjnych

 • Zawsze mnie śmieszyło, jak nagle masa Polaków zaczęła rozgłaszać wszem i wobec, że w końcu można zamieszkać w USA bez wizy!

  Reply
  • Niektorzy totalnie nie wiedza o co chodzi z wizami, zgadza sie…

   Reply
 • Pamiętam to. Jak wprowadzili system ESTA i nagle Polacy zaczęli pisać, że “teraz do USA można wyjechać bez wiz”.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *