Życie w USA

Gdzie w USA szukać pracy

Wiele osób pyta nas o to, gdzie szukać pracy, ile można zarobić w danym zawodzie, czy w ogóle jest praca w danym miejscu itp. Postanowiliśmy napisać parę zdań na ten temat.

Nieraz powtarzam to w artykułach, które piszę i powtórzę jeszcze raz. Stany Zjednoczone to bardzo zróżnicowany kraj, pod wieloma względami, również jeśli chodzi o pracę. Pracę biurową znajdziemy głównie w dużych miastach, natomiast pracę w hotelach czy restauracjach w miejscach turystycznych. Również jeśli chodzi o zarobki, wygląda to bardzo różnie na tle całego kraju. Dużo Polaków będzie Wam mówiło, że Kalifornia jest bardzo droga (bo jest), ale trzeba przy tym zaznaczyć, że w Kalifornii zarabia się o wiele więcej niż np. na Florydzie. Na Florydzie natomiast wiele rzeczy może być tańszych.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, ile w danym miejscu możecie zarobić i czy akurat Wasz zawód w danym miejscu jest poszukiwany, warto trochę poszperać w Internecie. Jest sporo serwisów z ofertami pracy, jak np.: indeed.com czy glassdoor.com. Polecamy skorzystać z tych serwisów i trochę się zagłębić w temat. Szukajcie pracy w miejscu, do którego chcecie się przeprowadzić. Jak szukacie pracy, patrzcie też na dodatki, które dana oferta posiada. Pamiętajcie, że zazwyczaj od stawki, którą podają w ofercie będą musieli jeszcze trochę poodejmować w zależności od tego jakie warunki wynegocjujecie.

Najważniejsze… zanim przeprowadzicie się w dane miejsce, sprawdźcie czy w tym miejscu znajdziecie pracę i ile mniej więcej będziecie zarabiać. To jest naprawdę ważne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *