Pogoda

Pogoda w Stanach Zjednoczonych

Nikt nie może jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaka jest pogoda w USA. Jest to ogromny kraj, w którym w jednym momencie na jego południu może być upał, a północ może być zasypana śniegiem.

Wielu z Was oglądało pewnie serial Przystanek Alaska… I pamiętacie na pewno jak ludzie byli ubrani w tym serialu i jaka zazwyczaj była tam pogoda. Dużo śniegu i zimno. A teraz przenieśmy się na Florydę, gdzie kręcony był serial Miami Vice. Tak właśnie różnorodna jest Ameryka jeśli chodzi o pogodę.

I nie chodzi tutaj tylko o temperatury, ale również inne aspekty, jak np. wilgotność powietrza. Na Florydzie jest bardzo wilgotno, podczas gdy w Kalifornii (która również jest nad oceanem) jest już bardziej sucho.

Są też różne wysokości n.p.m., które również wpływają na pogodę. Floryda jest mniej więcej na wysokości 0, natomiast już stany takie jak Colorado mają wiele bardzo wysoko położonych miejscowości.

Jeśli zastanawiacie się nad przeprowadzką do USA, pogoda jest jednym z czynników, które powinniście brać pod uwagę, wybierając dla siebie miejsce. Jeśli jesteście ciepłolubni, wybierzcie cieplejsze miejsce. A jeśli lubicie cztery pory roku, zimę, a upały są dla Was bardzo męczące, nie wybierajcie Florydy!

Jeśli natomiast chcecie zwiedzić USA, koniecznie wcześniej zapoznajcie się z pogodą w danym terminie i danym miejscu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *