Pogoda

Pory roku w różnych miejscach w USA

Mieszkając od ponad 9 lat na Florydzie doświadczamy tutaj tylko dwóch pór roku. Okazuje się, że mniej niż połowa stanów w USA doświadcza tradycyjnych czterech pół roku.

Na Florydzie mamy porę suchą (w miesiąch zimowych) oraz deszczową (w miesiącach letnich). W czasie pory suchej mamy mniej opadów i mniejszą wilgotność. W czasie pory deszczowej, często wychodząc na zewnątrz, czujemy się jak w saunie, szczególnie w miesiącach wakacyjnych.

Jeśli lubicie klasyczne cztery pory roku, lubicie miesiące mroźne, kiedy można spodziewać się śniegu, lubicie mieć blisko góry, gdzie możecie pojeździć na nartach, lubicie jak na wiosnę wszystko budzi się do życia, lubicie piękną złotą jesień, Floryda nie jest dla Was. Na Florydzie musicie zaakceptować to, że przez wiele miesięcy nie będziecie mogli otworzyć okien w domu, bo cała wilgoć będzie wpadała do środka, musicie się przygotować, że w lecie będziecie często chodzić mokrzy (tak jak wiele tu osób), szczególnie jeśli zapragniecie pospacerować w ciągu dnia.

Na Florydzie musicie też zaakceptować, że będziecie mogli przez większość roku chodzić w japonkach, nie będziecie się martwić o zmianę opon w samochodzie na zimowe, a w Waszej szafie będzie brakowało kurtek puchowych. Temperatura w zimie raczej nie spadnie poniżej 0 stopni, za to w lecie często będzie dzień w dzień ok. 35C.

Każdy lubi co innego i każdy w innym miejscu się czuje dobrze. Jeśli będziecie wybierać stan na miejsce zamieszkania, koniecznie przeanalizujcie pogoda jaka tam panuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *