Przeprowadzka

Znajdź odpowiednie miejsce do życia

Znalezienie odpowiedniego miejsca do życia to dylemat, z którym zmaga się wiele osób, chcących rozpocząć swoje życie w USA. Postanowiliśmy trochę pomóc w podjęciu tej decyzji.

Pamiętajcie, że w USA każdy stan to prawie jak oddzielny kraj. Rządzący się swoimi prawami, pogodą, ekonomią itp. Dlatego tak ważne jest, żebyście dokładnie przeanalizowali miejsce, w którym pragniecie zamieszkać, szczególnie na początek.

To że dane miejsce jest piękne i że jest dużo do zwiedzania, nie znaczy, że będzie dla Was odpowiednie do życia. Albo to że w danym miejscu jest dużo pracy dla pielęgniarek, nie znaczy, że równie dużo będzie dla restauratorów. Każde miejsce jest inne i każdemu może coś innego się podobać. Patrzcie na wszystkie aspekty danego miejsca i wybierzcie to, które jest zbliżone najbardziej do Waszej listy wymogów.

Lubicie upały przez cały rok, czy tradycyjne cztery pory roku? Lubicie duże miasto czy miejsca bardziej spokojne daleko od cywilizacji? Nie wyobrażacie sobie życia w miejscu daleko od morza? A może ważne jest dla Was bezpośrednie połączenie z Polską w pobliżu, bo będziecie dużo latać do Polski? Niektórzy też wybierają miejsce do zamieszkania patrząc na jego politykę. Inni patrzą na to, że w tym miejscu mieszka ich rodzina albo bliscy przyjaciele. Każdy jest inny i każdy ma inne priorytety. Czytajcie, analizujcie, badajcie dane miejsce pod różnymi względami.

Stany Zjednoczone to bardzo rozległy kraj, w którym moim zdaniem każdy znajdzie coś dla siebie, a tym samym każdy może znaleźć odpowiednie miejsce do życia dla siebie. Góry, morza, oceany, kaniony, jeziora. Upał, cztery pory roku, sroga zima. Duże miasta, mniejsze miasteczka, wsie. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie życia na wsi, powinien zamieszkać w mieście, i na odwrót. Jeśli ktoś kocha góry i zawsze chciał mieszkać w górach, niech szuka miejscowości górskiej. Jeśli ktoś uwielbia sporty zimowe, ale nie chce każdej zimy pokonywać setki kilometrów, żeby spełniać swoje marzenia, powinien szukać miejscowości górskiej tam gdzie są śnieżne zimy. Do tego oczywiście dochodzi bardzo ważny aspekt, czyli praca. Jeśli np. pracujecie online i nieważne jest dla Was jaka praca będzie dostępna w danym miejscu, może warto znaleźć miejsce, gdzie koszty życia nie są za wysokie. No i takie miejsce, które Wam odpowiada pod względem krajobrazowym i pogodowym.

Weźcie kartkę i długopis i wypiszcie rzeczy, które są dla Was ważne w danym miejscu. Śledźcie, czytajcie, oglądajcie, rozmawiajcie i analizujcie, które miejsce będzie tym, które spełni jeśli nie wszystkie to chociaż większość wypisanych przez Was wymogów.

Pamiętajcie, że jeśli zamieszkacie w wybranym miejscu, a potem stwierdzicie “to nie dla nas”, zawsze możecie się przeprowadzić. Przeprowadzka ze stanu do stanu to już nie tak skomplikowany proces jak z Polski do USA.

2 thoughts on “Znajdź odpowiednie miejsce do życia

  • No właśnie, ja już od wielu lat mieszkam w Stanach Zjednoczonych i niestety nadal nie znalazłam swojego miejsca. Nieraz myślę, żeby wrócić do Polski, ale to głównie ze względu na tęsknotę za rodziną. Stany mi się bardzo podobają. Mieszkałam tu w wielu miejscach i tak jak piszecie, na pewno trzeba przeanalizować każde miejsce pod wieloma względami, a nie np. tylko patrzeć na pogodę. Każde miejsce jest inne. Pozdrawiam!

    Reply
    • Bardzo dziękujemy za komentarz i również pozdrawiamy! Mamy nadzieję, że w końcu znajdziesz swoje miejsce.

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *