Przeprowadzka

Znajdź odpowiednie miejsce do życia

To jest dylemat, z którym zmaga się wiele osób, chcących rozpocząć swoje życie w USA. Jak znaleźć odpowiednie miejsce do życia?

Pamiętajcie, że w USA każdy stan to prawie jak oddzielny kraj. Rządzący się swoimi prawami, pogodą, ekonomią itp. Dlatego tak ważne jest, żebyście dokładnie przeanalizowali miejsce, w którym pragniecie zamieszkać, szczególnie na początek.

To że dane miejsce jest piękne i że jest dużo do zwiedzania, nie znaczy, że będzie dla Was odpowiednie do życia. Albo to że w danym miejscu jest dużo pracy dla pielęgniarek, nie znaczy, że równie dużo będzie dla restauratorów. Każde miejsce jest inne i każdemu może coś innego się podobać. Patrzcie na wszystkie aspekty danego miejsca i wybierzcie to, które jest zbliżone najbardziej do Waszej listy wymogów.

Lubicie upały przez cały rok, czy tradycyjne cztery pory roku? Lubicie duże miasto czy miejsca bardziej spokojne daleko od cywilizacji? Nie wyobrażacie sobie życia w miejscu daleko od morza? A może ważne jest dla Was bezpośrednie połączenie z Polską w pobliżu, bo będziecie dużo latać do Polski? Niektórzy też wybierają miejsce do zamieszkania patrząc na jego politykę. Inni patrzą na to, że w tym miejscu mieszka ich rodzina albo bliscy przyjaciele. Każdy jest inny i każdy ma inne priorytety. Czytajcie, analizujcie, badajcie dane miejsce pod różnymi względami.

I pamiętajcie, że jeśli zamieszkacie w wybranym miejscu, a potem stwierdzicie “to nie dla nas”, zawsze możecie się przeprowadzić. Przeprowadzka ze stanu do stanu to już nie tak skomplikowany proces jak z Polski do USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *