Biznes

Przedstawianie się przy nawiązywaniu współpracy

W biznesie jedną z zasad kultury jest przedstawianie się. Jeśli zaczynasz z kimś współpracę, ciężko jest współpracować, nie znając czyjegoś imienia i nazwiska.

Skontaktowała się ze mną emailem jedna osoba z Polski w sprawie współpracy. Nie podała żadnych danych. Poprosiłam, czy może podać imię i nazwisko. Podała tylko imię, informując m.in., że na tym etapie współpracy uważa, że nazwisko nie jest potrzebne. Nie mogę zdradzać szczegółów korespondencji, ponieważ szanuję prywatność osób, które ze mną się kontaktują, jednak tłumaczenie, że na początku współpracy nazwisko jest niepotrzebne jest dla mnie niepoważne.

Jeśli ktoś kontaktuje się w sprawie współpracy i zna dane odbiorcy, powinien się przedstawić. Tego wymaga kultura i szacunek do drugiej osoby.

Co o tym myślicie? Napiszcie w komentarzu.

2 thoughts on “Przedstawianie się przy nawiązywaniu współpracy

  • Prowadzę biznes od 30 lat i nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy zaczynam z kimś rozmowy i ten ktoś nie chce się przedstawić. Nie wyobrażam sobie też takiej sytuacji w korespondencji emailowej. Jeśli ktoś pisze do konkretnej osoby, zna jej imię i nazwisko i chce nawiązać z tą osobą współpracę, powinien się przedstawić.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *