Przeprowadzka

Pakowanie rzeczy przy przeprowadzce

Przeprowadzka, szczególnie do innego kraju, to nie lada wyzwanie. Nie tylko jeśli chodzi o dokumenty czy załatwienie jakiegoś miejsca do zamieszkania na początek, ale również jeśli chodzi o pakowanie swoich rzeczy.

Zawsze nam się wydaje, że mamy dużo czasu, że jeszcze zdążymy się spakować. Aż nagle przychodzi ten dzień, kiedy dochodzimy do wniosku, że nie damy rady, że przecież mamy jeszcze tyle do zrobienia, a tak mało czasu zostało. Wiele rzeczy zostawiamy na ostatnią chwilę. Wydaje nam się, że zdążymy.

Jeśli czeka Was przeprowadzka, czy to do innego kraju, czy do innego stanu, koniecznie spędzajcie każdą wolną chwilę na ogarnianiu swoich rzeczy. Wiemy z własnego doświadczenia, że nie warto czekać do ostatniej chwili. Mieszkając w danym miejscu gromadzimy, kupujemy, dostajemy wiele rzeczy, z którymi musimy coś zrobić przeprowadzając się w inne miejsce. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele rzeczy nam się nagromadziło. Część rzeczy na pewno oddacie, część może sprzedacie, a część weźmiecie ze sobą.

Również z własnego doświadczenia wiemy, że przy przeprowadzce do USA nie warto zabierać zbyt dużo rzeczy. Oczywiście pamiątki, ulubione zabawki dziecka, książki itp. jak najbardziej, ale np. zasłony, które nam się wydaje, że tutaj będą wisiały w naszym pokoju, czy naczynia, zostawcie w Polsce (chyba że są to np. pamiątkowe kubki). Tutaj naprawdę wszystko jest i często nie opłaca się zabierać czy przesyłać rzeczy z Polski.

Oczywiście nie każdego dotyczą te rady. Niektórzy zostawiają w Polsce swój dom, dla siebie, dla kogoś, może zamierzając wrócić. Inni są tak przywiązani do swoich rzeczy, że postanawiają wynająć kontener, w który pakują swoje rzeczy, w tym meble. Każdy ma inną sytuację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *