Życie w USA

Black Friday, czyli Czarny piątek

Black Friday (czyli po polsku Czarny piątek) to piątek po Święcie Dziękczynienia, kiedy to wiele sklepów i firm oferuje duże obniżki na swoje produkty i usługi. Jest to dzień rozpoczynający sezon zakupów przed świętami Bożego Narodzenia.

Dzień ten jest uważany za jeden z najbardziej ruchliwych dni zakupowych w roku, a sklepy starają się przyciągnąć klientów dużymi ofertami i promocjami. Wiele osób korzysta z tego dnia, aby zrobić zakupy świąteczne i skorzystać z atrakcyjnych cen.

Nie jest to jednak tak jak kiedyś, kiedy sklepy otwierały się wcześnie rano, a przed nimi koczowali spragnieni promocji klienci, często rozkładając krzesełka, wyczekując na otwarcie sklepu po wiele godzin. Wtedy w TV pojawiały się filmiki, na których ludzie wbiegali do sklepu (kto pierwszy ten lepszy), często wyrywając sobie z rąk przeróżne produkty.

Wraz z rozwojem handlu internetowego, wiele promocji i obniżek cenowych jest dostępnych online, co przyczyniło się do rozszerzenia zjawiska na inne kraje i regiony. Promocje te ogłaszane są i często dostępne jeszcze przed Czarnym piątkiem.

Oczywiście w tradycyjnych sklepach również można zrobić zakupy po promocyjnych cenach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *