Życie w USA

Co to jest IRS

Wczoraj był u nas tzw. Tax Day. Do 15 kwietnia trzeba było wysłać rozliczenie do IRS, czyli amerykańskiego urzędu skarbowego. Co to jest dokładnie IRS i czym się zajmuje dowiecie się z poniższego artykułu.

Wiele osób odetchnęło wczoraj z ulgą. Minął okres rozliczeń podatkowych, a co za tym idzie część osób czeka na zwrot podatku, a część niestety musi zapłacić podatek. Niektórzy robią tzw. extension, czyli wydłużają sobie termin rozliczenia.

Rozliczenia składa się do IRS, czyli po angielsku Internal Revenue Service. To amerykański urząd podatkowy, który odpowiedzialny jest za pobieranie podatków i egzekwowanie przepisów podatkowych. IRS jest częścią Departamentu Skarbu Państwa.

Zadania IRS to: przetwarzanie zeznań podatkowych, udzielanie pomocy podatnikom, przeprowadzanie kontroli oraz egzekwowanie przepisów podatkowych, jeśli jest koniecznie poprzez dochodzenia i działania prawne.

IRS dba o to, żeby osoby fizyczne i organizacje przestrzegały przepisów federalnych i regulacji podatkowych, przyczyniając się w ten sposób do finansowania programów i usług rządowych.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o IRS, zapraszamy na stronę oficjalną www.irs.gov

One thought on “Co to jest IRS

  • Nie znosze tego okresu, kiedy trzeba skladac podatki! na szczescie nalezy mi sie zwrot, takze cierpliwie czekam!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *