Kuchnia

Nowojorska pizza

Chyba każdy kto odwiedził Nowy Jork spróbował nowojorskiej pizzy. A jeśli nie, koniecznie to zróbcie następnym razem.

Nowojorska pizza jest znana ze swojego cienkiego ciasta, chrupiącego na zewnątrz i miękkiego w środku, pokrytego sosem pomidorowym i dużą ilością sera. Podobno nowojorskie pizzerie używają wysokiej jakości składników, od świeżych pomidorów i mozzarelli po ręcznie robione ciasto. Dlatego właśnie pizza ta jest tak dobra i znana. Oczywiście Nowy Jork oferuje różnorodne opcje dodatków do pizzy. Od tradycyjnej pepperoni, po pizzę z kiełbasą, czy karczochami i rukolą, każdy znajdzie coś dla siebie.

W mieście, które nie śpi, jest ona wszędzie dostępna i wygodna, często sprzedawana na kawałki, co czyni ją łatwym i szybkim posiłkiem zarówno dla zabieganych mieszkańców Nowego Jorku jak i turystów. Pamiętam, jak zwiedzaliśmy na nogach Manhattan i szukaliśmy jakiegoś miejsca, żeby szybko coś zjeść i powrócić do zwiedzania, i trafiliśmy właśnie na nowojorską pizzę w kawałkach. Była pyszna i po szybkim posiłku, powróciliśmy do zwiedzania.

Dla wielu mieszkańców Nowego Jorku delektowanie się kawałkiem pizzy jest nie tylko kwestią zaspokojenia głodu, ale również pewną tradycją. Czy to zjedzenie kawałka późno w nocy, czy delektowanie się nią z przyjaciółmi czy rodziną w jednej z nowojorskich pizzerii, pizza ta zajmuje szczególne miejsce w sercach mieszkańców i turystów.

5 thoughts on “Nowojorska pizza

 • Pizza to najlepsze danie na świecie :))))
  Jak będę w Nowym Jorku to na pewno spróbuje

  Reply
 • Przez was przytyję!

  Reply
 • O tak, pizza w NYC jest najlepsza!

  Reply
 • Jak pizza to tylko wegetariańska. Tej z Nowego Jorku jeszcze nie jadłam, ale jak spełnię w końcu moje marzenie, to na pewno spróbuję.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *