Życie w USA

Dzień Flagi w USA

Dzisiaj obchodzimy w USA Dzień Flagi. Jest on obchodzony każdego roku 14 czerwca, aby upamiętnić przyjęcie amerykańskiej flagi.

Tego dnia w 1777 roku ustanowiono, że flaga Stanów Zjednoczonych będzie miała 13 pasków, na przemian czerwonych i białych oraz 13 białych gwiazd na niebieskim tle, które będą reprezentowały 13 pierwotnych kolonii. Do dzisiaj flaga amerykańska przeszła trochę zmian, w związku z dodawaniem coraz to nowych stanów. Pisaliśmy o tym już wcześniej na www.kierunekusa.com/gwiazdy-pasy-i-kolory-flagi-usa

Wracając do dzisiejszego święta, Dzień Flagi został po raz pierwszy ogłoszony przez prezydenta Woodrowa Wilsona w 1916 roku i stał się narodowo uznanym wydarzeniem. Jednak dopiero w 1949 roku prezydent Harry S. Truman podpisał ustawę wyznaczającą 14 czerwca jako Narodowy Dzień Flagi.

Chociaż Dzień Flagi nie jest świętem federalnym, jest obchodzony poprzez różne lokalne wydarzenia i aktywności. W całym kraju organizowane są parady, ceremonie podnoszenia flagi i programy edukacyjne dotyczące historii flagi i jej symboliki.

W niektórych miejscach, szczególnie w Pensylwanii, gdzie Dzień Flagi ma silne historyczne korzenie, odbywają się bardziej rozbudowane uroczystości. Pensylwania jest także miejscem najdłużej trwającej parady z okazji Dnia Flagi, odbywającej się co roku w miasteczku Fairfield od 1909 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *