Kuchnia

Grilled Cheese Sandwich – najpopularniejsza kanapka w USA

Podobno najpopularniejszą kanapką w USA jest kanapka z grillowanym serem, czyli Grilled Cheese Sandwich. Kanapka ta jest ceniona nie tylko za smak, ale za prostotę w jej przyrządzaniu. Jej podstawowymi składnikami jest chleb, ser i masło.

Współczesna wersja tej kanapki pojawiła się w USA w latach 20. XX wieku. Stała się ona dostępną i przystępną cenowo przekąską podczas Wielkiego Kryzysu.

Oto dowód na to, że przepis na nią jest naprawdę prosty.

Potrzebujemy następujących składników:

2 kromki chleba (najlepiej tostowego)

2 plastry sera

Masło

Rozgrzewamy patelnię na średnim ogniu, smarujemy masłem jedną stronę każdej kromki chleba. Kładziemy jedną kromkę chleba, stroną posmarowaną masłem do dołu, na patelni. Kładziemy ser na chleb. Kładziemy drugą kromkę chleba na wierzchu, posmarowaną stroną do góry. Smażymy, aż chleb będzie złocisty, a ser się rozpuści, przewracając raz (około 2-3 minuty z każdej strony).

To jest najprostsza wersja tej kanapki, ale oczywiście można ją urozmaicić. Można dodać inny ser, chleb czy przeróżne dodatki, np. pomidory, bekon, szynka, cebula itp.

Smacznego!

2 thoughts on “Grilled Cheese Sandwich – najpopularniejsza kanapka w USA

  • serio? a nie hamburger?

    Reply
  • Też byłam pewna, że hamburger. Ale w sumie mogę to zrozumieć. Żeby zrobić dobrego hamburgera trzeba się trochę napracować, a ta kanapka jak widać jest bardzo szybka i prosta do zrobienia. Spróbuję w weekend przygotować coś takiego dzieciom. Ciekawe czy im posmakuje.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *