Podróże

Hilton Head Island w Karolinie Południowej

Hilton Head Island to malownicza wyspa na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, położona u wybrzeży stanu Karolina Południowa. Jest to popularny ośrodek wypoczynkowy, znany ze swoich pięknych plaż, bogatej przyrody, pól golfowych oraz luksusowych kurortów.

Nazwa “Hilton Head Island” pochodzi od jednego z pierwszych właścicieli ziem na wyspie, Williama Hiltona. William Hilton był angielskim badaczem i handlowcem, który dopłynął do wyspy w 1663 roku. Wtedy to nazwał ją “Hilton’s Headland” (Przylądek Hiltona), a później nazwa uległa skróceniu do “Hilton Head”.

Dzisiaj wyspa ta to miejsce odpoczynku raczej zamożniejszych osób. Piaszczyste plaże, prestiżowe pola golfowe, przyroda, galerie sztuki, sporty wodne to tylko niektóre atrakcje tego miejsca.

Hilton Head Island ma również bogatą historię, związaną z czasami kolonialnymi i wojną secesyjną. Wiele miejsc na wyspie stanowi dziedzictwo historyczne.

Jak uda Wam się kiedyś chociaż na chwilę zajrzeć na Hilton Head Island tak jak nam, miłośnikom nieruchomości polecamy spacer uliczkami obok plaży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *