Przeprowadzka

Wysyłka paczek pocztą z Polski do USA

Jednym z etapów przeprowadzki z Polski do USA jest transport swoich rzeczy, a przynajmniej ich części. A jednym ze sposobów, żeby je przetransportować jest przesłanie ich pocztą.

Właśnie z takiej opcji korzystaliśmy my, przeprowadzając się z Polski na Florydę. Postanowiliśmy swoje rzeczy wysłać paczkami ekonomicznymi. Właśnie sprawdziłam cenę na stronie cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html i paczka taka kosztuje aktualnie 187 zł. Pamiętajcie, żeby wykorzystać cały limit wagowy, czyli 20kg i koniecznie dobrze zabezpieczcie swoje rzeczy. Nam niestety z tego co pamiętam (a było to ponad 9 lat temu) zbiły się 2 rzeczy przez to, że nie były porządnie zabezpieczone.

My takich paczek wysłaliśmy w sumie 11! Wszystkie przyszły w stanie nienaruszonym (oprócz tych zbitych rzeczy). Pewnie jesteście ciekawi, co takiego w tych paczkach wysyłaliśmy. Głównie rzeczy osobiste, zabawki naszego syna, rzeczy do domu, z którymi nam było ciężko się rozstać. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że paczka nie dojdzie. Tak też było u naszych znajomych, których paczka gdzieś po drodze zaginęła, a razem z nią ich rzeczy. Dlatego jeśli macie coś naprawdę cennego, zabierajcie to w walizce podręcznej, którą będziecie mieć cały czas przy sobie podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *