Przeprowadzka

Wysyłka paczek pocztą z Polski do USA

Jednym z etapów przeprowadzki z Polski do USA jest transport swoich rzeczy, a przynajmniej ich części. A jednym ze sposobów, żeby je przetransportować jest przesłanie ich pocztą.

Właśnie z takiej opcji korzystaliśmy my, przeprowadzając się z Polski na Florydę. Postanowiliśmy swoje rzeczy wysłać paczkami ekonomicznymi. Właśnie sprawdziłam cenę na stronie cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html i paczka taka kosztuje aktualnie 187 zł. Pamiętajcie, żeby wykorzystać cały limit wagowy, czyli 20kg i koniecznie dobrze zabezpieczcie swoje rzeczy. Nam niestety z tego co pamiętam (a było to ponad 9 lat temu) zbiły się 2 rzeczy przez to, że nie były porządnie zabezpieczone.

My takich paczek wysłaliśmy w sumie 11! Wszystkie przyszły w stanie nienaruszonym (oprócz tych zbitych rzeczy). Pewnie jesteście ciekawi, co takiego w tych paczkach wysyłaliśmy. Głównie rzeczy osobiste, zabawki naszego syna, rzeczy do domu, z którymi nam było ciężko się rozstać. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że paczka nie dojdzie. Tak też było u naszych znajomych, których paczka gdzieś po drodze zaginęła, a razem z nią ich rzeczy. Dlatego jeśli macie coś naprawdę cennego, zabierajcie to w walizce podręcznej, którą będziecie mieć cały czas przy sobie podczas podróży.

Pewnie jesteście też ciekawi ile czasu czekaliśmy na paczki. Otóż na poczcie otrzymaliśmy informację, że paczki będą szły ok. miesiąca. Szły ok. 2 miesięcy. Także warto je wysłać odpowiednio wcześniej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *