Życie w USA

Jak się żyje w Ameryce?

Często słyszę takie pytanie i uważam, że nie ma jednoznacznej na nie odpowiedzi. Jedni mówią “żyje się super”, a inni “tu nie da się żyć”.

Stany Zjednoczone to bardzo zróżnicowany kraj. Często to powtarzam rozmawiając z Polakami o tym jak tutaj się żyje. W każdym stanie żyje się inaczej, w każdym miejscu żyje się inaczej, a do tego dochodzi wiele innych czynników takich jak: zarobki, podejście do życia, mentalność i inne.

Jednemu może się dobrze żyć na Alasce, bo uwielbia zimno, zimę, naturę. Inny na Alasce by się męczył, ale za to uwielbia upały florydzkie. Jeszcze inny nie wyobraża sobie życia poza Manhattanem. Jeden będzie zachwycony życiem w Kalifornii, bo tam znajdzie świetną pracę i będzie go stać na kalifornijskie życie. Inny powie “nie, zbyt często trzęsie się tam ziemia”. W jednym miejscu czy stanie zarabia się więcej, w innym mniej. Często słyszę, że na Florydzie są niższe podatki, a w Nowym Jorku wyższe. To prawda! Ale na Florydzie są też niższe zarobki. Każdy człowiek jest inny, każdy ma inną sytuację, każdy lubi co innego. Dlatego każdemu może się żyć dobrze czy źle gdzie indziej.

Jeśli marzysz o tym, żeby spróbować życia w Ameryce i masz taką możliwość, nie wahaj się ani chwili. A jak Ci się nie spodoba w jednym miejscu w USA, spróbuj w innym. To ogromny kraj, pełen różnych krajobrazów, możliwości. Jak nie jedno miejsce, to drugie. I nie słuchaj za bardzo opinii innych, bo każdy jest inny! I każdy o danym miejscu może coś innego opowiadać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *