Ludzie

Gratulacje!

Gratulacje, cieszę się z Twojego szczęścia!” “Super, że Ci się udało! Jestem z Ciebie dumny!” Lubimy słyszeć coś takiego od naszych przyjaciół czy rodziny, prawda?

Pamiętam, jak nasz syn po pierwszym semestrze nauki w USA został zaproszony na uroczystość wręczenia nagród dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. Pamiętam jak wyszliśmy z tej uroczystości, poszliśmy do swojego samochodu i za wycieraczką znaleźliśmy karteczkę, na której było napisane:

“Hi Caroline and Peter!!! Congratulations to Rafal!”. Do tego buźki, uśmieszki, serduszka itp. Karteczkę zostawiła nasza koleżanka Amerykanka, której córka chodziła z naszym synem do klasy. Był to niezwykle miły gest, ledwo się znałyśmy, jej córce nie udało się zakwalifikować do tej uroczystości, a mimo tego nam tak bardzo gratulowała.

Amerykanie przywiązują dużą wagę do indywidualnych osiągnięć, zarówno akademickich, zawodowych, jak i osobistych. Gratulowanie komuś jest uprzejmym i pozytywnym sposobem na uznanie i uhonorowanie jego ciężkiej pracy i sukcesu. Gratulowanie drugiej osobie motywuje też do dalszego wysiłku i wytrwałości. Oprócz tego gratulowanie wzmacnia więzi społeczne i buduje poczucie wspólnoty. Są one sposobem na dzielenie się radością i osiągnięciami innych.

Gratulujmy sobie jak najczęściej, cieszmy się szczęściem swoich bliskich, czy są to wielkie wydarzenia czy małe osiągnięcia.

One thought on “Gratulacje!

  • Amerykanie mowia Congrats & Congratulations!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *