Przeprowadzka

W jakim banku otworzyć konto

Otwarcie konta w banku jest to jedna z pierwszych rzeczy, jakie należy zrobić po przeprowadzce do USA. Wiele osób zastanawia się jaki bank wybrać.

Banków w USA jest bardzo dużo, a dla osób, które dopiero co się przeprowadziły do USA, wybór banku może być ciężki. Niektóre nazwy na pewno będziecie kojarzyć z Polski, np. Citi bank, ale niektóre będą dla Was zupełnie nowe.

Ja zawsze radzę otwarcie konta w dużym znanym banku. Sami wybraliśmy jeden z takich banków, którego placówka znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania. Mimo że placówkę tę odwiedziliśmy może kilkanaście razy w ciągu ostatnich 10 lat, zawsze lepiej jak nasz bank jest blisko nas.

Z własnego doświadczenia, z pracy, z rozmowy z innymi, mogę polecić trzy banki, które są jednymi z największych w USA. Są to: Chase Bank, Bank of America i Wells Fargo. Na pewno usłyszycie czy przeczytacie też negatywne opinie o tych bankach, ale wiem, że banki te oferują dużo różnych opcji i mają dużo placówek w USA. Pamiętajcie jednak, żeby sprawdzać, czy placówka danego banku jest w miejscu Waszego zamieszkania!

Oczywiście są też inne banki jak i tzw. unie kredytowe, jednak wiem, że często te mniejsze firmy oferują mniej opcji. Zawsze jednak sprawdzajcie ofertę z różnych banków, może Wam akurat przypadnie do gustu inny, mniejszy bank.

One thought on “W jakim banku otworzyć konto

  • Ja bym raczej nie zaufal mniejszym bankom. Unie kredytowe to tez taki dziwny twor, ktory nie jest bankiem do konca. Tak jak piszecie, duzy bank, duzo placowek, wieksza pewnosc, ze nie upadnie…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *