Życie w USA

Rozpoczęcie sezonu świątecznego w USA

W USA sezon świąteczny zaczyna się tak naprawdę już w Święto Dziękczynienia. Zaraz po tym święcie mamy Black Friday i za chwilę widzimy coraz więcej choinek i ustrojonych świątecznie domów.

W samo Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku odbywa się słynna świąteczna parada Macy’s, która, jak wszystkie świąteczne parady, zakończona jest saniami Mikołaja. Jest to bardzo znana parada, która trwa kilka godzin i jest transmitowana w telewizji.

Zaraz po paradzie jest Black Friday, czyli dzień szaleństwa zakupowego. Wtedy to można już zaopatrzyć się w prezenty świąteczne. Zaraz potem mamy weekend, w który dużo osób zaczyna ubierać choinki i stroić swoje domy.

Uważamy, że najfajniejszy jest właśnie okres oczekiwania na święta, dlatego bardzo podoba nam się zwyczaj strojenia domów, sklepów, ulic, ubierania choinek zaraz po Święcie Dziękczynienia. My też już ubraliśmy choinkę.

Natomiast zaraz po świętach Bożego Narodzenia, większość osób zdejmuje ozdoby świąteczne, a już po Nowym Roku prawie ich nie widać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *