Kuchnia

Amerykańskie suby

Amerykańskie suby, czyli po angielsku “subs”, stały się integralną częścią amerykańskiej kultury kulinarnej, cenione za swoją wszechstronność, różnorodne smaki i powszechną dostępność.

Jedną z charakterystycznych cech amerykańskich subów jest długa bułka, często nazywana sub roll, hero roll lub hoagie roll. Ten rodzaj pieczywa stanowi doskonałą podstawę do tworzenia bogatych w składniki kanapek. Amerykańskie suby zazwyczaj charakteryzują się warstwami wędlin, serów, świeżych warzyw, przypraw i sosów, co daje obfite i smaczne danie. Można też dodawać do nich inne składniki, jak np. klopsiki, kurczaka czy tuńczyka.

Często zamawiając suba w danym miejscu, możemy sami wybrać sobie składniki. Zaczynamy od głównego składnika, wyboru odpowiedniego mięsa czy wersji wegetariańskiej. Do wyboru mamy również różnego rodzaju sery, np. provolone, swiss, cheddar, american czy pepper jack. Do tego dochodzą świeże warzywa, np.: sałata, pomidory, cebula, papryka, ogórki czy oliwki. Na koniec wybieramy przyprawy czy sosy.

Różne regiony Stanów Zjednoczonych wprowadziły swoje unikalne składniki do subów. Na przykład Philly cheesesteak to wariacja z Filadelfii, zawierająca cienko pokrojoną wołowinę i roztopiony ser. Po’ Boy z Nowego Orleanu to sub wypełniony często smażonymi owocami morza lub pieczenią wołową. Oczywiście te wariacje dostępne są również w innych stanach USA.

Suba można zjeść na zimno lub na ciepło, w zależności od składników i osobistych preferencji, chociaż większość lubi chyba wersję na ciepło, szczególnie w chrupiącej bułce.

My też uwielbiamy suby, szczególnie te ze sklepów Publix, polecamy Publix Chicken Tender Sub.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *